„Dzień Ziemi” w Naszej Szkole

Dodał: admin 30 kwietnia 2020 21:16

W dniu 22 kwietnia uczniowie klasy geograficznej 1G wraz ze swoim wychowawcą p. Piotrem Smosną wzięli udział w warsztatach on-line zorganizowanych z okazji Dnia Ziemi w Ministerstwie Klimatu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda. Uczniowie podczas zajęć poruszali kwestie ochrony środowiska naturalnego, a tym samym promowali zachowania proekologiczne. Wiodącym tematem tegorocznej 50. edycji tego wydarzenia były działania na rzecz ochrony klimatu. Za pośrednictwem specjalnego czatu każdy z uczniów mógł zadać pytanie Ministrowi Klimatu Michałowi Kurtyce.

Głównym celem obchodów Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych oraz kształtowanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za jakość otaczającej nas przyrody.