XXXIII Olimpiada Filozoficzna

Dodał: admin 17 lutego 2021 12:14

Kto patrzy na świat rozumnie, na tego i świat patrzy rozumnie
Hegel

Chociaż nauczanie zdalne się przedłuża, nasi uczniowie nie ustają w realizowaniu swoich marzeń. W sobotę 13 lutego Julia Smreczyńska i Augustyn Mikołajczyk z klasy 2d wzięli udział w etapie okręgowym XXXI Olimpiady Filozoficznej. Ich zadaniem było napisanie eseju. Julia wybrała temat dotyczący relacji polityki i moralności Augustyn zaś rozważał kwestię racjonalności i granic poznania

Warto zaznaczyć, że fascynacja naszych olimpijczyków filozofią okazała się zaraźliwa, zainspirowali bowiem powstanie koła filozoficznego, do którego chętnie przyłączyli się inni uczniowie lubiący ćwiczyć trudną sztukę myślenia. Przygotowaniom do konkursu towarzyszyły zatem wieczorne spotkania online i długie dyskusje ożywiające codzienne życie szkolne. W ten sposób Julia i Augustyn zyskali grono wiernych kibiców, którzy mocno trzymają za nich kciuki. Opiekunem olimpijczyków jest p. prof. Hanna Sięka, a merytorycznie swoich kolegów wspiera Jakub Bukowski z klasy 3a.