Laureat i Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego z naszego Liceum

Dodał: admin 8 kwietnia 2021 12:11

Mario Haas i Marta Krempaszanka zdobyli zaszczytne tytuły: Laureata i Finalistki w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Niemieckiego.

Fotografia przedstawia laureata i finalistkę Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego

Przygotowanie do językowej olimpiady to długi proces naukowy. Licealiści musieli zapoznać się ze specjalistyczną literaturą oraz śledzić wydarzenia polityczne, gospodarcze i kulturalne krajów niemieckiego obszaru językowego.Ponadto egzamin sprawdza wszystkie umiejętności językowe, wiedzę ogólną , język literacki, sprawności translatoryczne, a także użycie idiomów, związków frazeologicznych, znajomość języka literackiego i absolutną poprawność gramatyczną.

Laureaci i finaliści Olimpiady są zwolnieni z egzaminów maturalnych z języka niemieckiego. Uczelnie zwalniają również laureatów i finalistów stopnia centralnego z postępowania kwalifikacyjnego.

Gratulujemy Licealistom sukcesów z nadzieją, iż będzie to milowy krok na ich drodze do marzeń.

W drodze na sam szczyt uczniów wspierała mgr Barbara Zapiórkowska