Uczeń naszej Szkoły zdobywcą nagrody II stopnia w Małopolskim Konkursie Prac Matematycznych

Dodał: admin 19 kwietnia 2021 09:23

Fotografia przedstawia ucznia klasy 1A, który zdobył nagrodę drugiego stopnia w konkursie Małopolskich Prac Matematycznych wraz z opiekunem

Kacper Błachut, uczeń klasy 1A - z rozszerzeniem z zakresu matematyki, fizyki i j. angielskiego naszego Liceum, zdobył zaszczytną nagrodę II stopnia w prestiżowym Małopolskim Konkursie Prac Matematycznych.

Konkurs jest organizowanym przez Centrum Młodzieży w Krakowie wspólnie z Krakowskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży szkolnej. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisanie pracy matematycznej na wybrany przez siebie temat. Następnie uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału przedstawiali swoje dzieła i odpowiadali na pytania pracowników naukowych krakowskich uczelni. Kacper w tym roku pisał o liczbach pierwszych, w tym o słynnej Hipotezie Riemanna.

Fotografia przedstawia zwycięzców konkursu małopolskim konkursie prac matematycznych

Opiekunem Kacpra jest mgr Joanna Trybuła.

Praca dostępna jest pod linkiem

Był to już piąty występ naszego ucznia w tym konkursie.

Poprzednie prace dostępne są na stronie Centrum Młodzieży.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.