Nie bądź żyła, oddaj krew!

Dodał: admin 30 marca 2015 20:10

Dnia 25 marca 2015r. w naszej szkole odbyła się akcja krwiodawstwa, która jak co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Dowodem na to jest fakt, iż 56 uczniów zadeklarowało chęć oddania krwi, z czego 48 osób było dawcami.

Od kilku lat nasze liceum współpracuje z p. Mateuszem Kapołką – koordynatorem HDK w powiecie nowotarskim, a także z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie – Oddział Terenowy Nowy Targ. Efektem wspólnych działań są akcje krwiodawstwa połączone z wykładami na tematy związane z oddawaniem szpiku kostnego oraz transplantologią.

Warto zaznaczyć, że w tegorocznej akcji pobrano 21,600 ml krwi, co świadczy o tym, że młodzież jest chętna do dzielenia się tym drogocennym darem.

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i już dzisiaj zachęcamy do udziału w następnej akcji krwiodawstwa na terenie naszej szkoły.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=58