Sukcesy uczniów w Konkursie Kangur Matematyczny 2022

Dodał: admin 21 maja 2022 08:00

Konkurs Matematyczny Kangur

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2022 z naszej szkoły wzięła udział bardzo liczna grupa 57 uczniów, pasjonujących się matematyką, osiągając przy tym bardzo wysokie wyniki.

Kangur Matematyczny jest adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach i ma charakter jednorazowego testu. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których jedna jest poprawna. Uczniowie, biorący udział w konkursie, musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale też umiejętnością logicznego myślenia, wnioskowania i uogólniania.

W kategorii Junior najwyższy wynik bardzo dobry otrzymała:

Urszula Mikołajczyk (136 pkt) - z kl. 1E (op. pani Maria Kopeć i pani Krystyna Podkanowicz)

W kategorii Junior wyróżnienia otrzymali:

Jakub Skalany - z kl. 1A (op. pani Joanna Trybuła)

Jagoda Tęcza - z kl. 1E (op. pani Maria Kopeć i pani Krystyna Podkanowicz)

Martyna Zembal - z kl. 2E (op. pani Maria Kopeć)

W kategorii Student wyróżnienia otrzymali:

Maciej Brożek - z kl. 3 Eg (op. pani Maria Zbińska)

Każdy z uczestników Konkursu otrzymał zabawkę logiczną Zaplątany Kangurek. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom, życzymy dalszych matematycznych sukcesów! Wszystkich zachęcamy do podjęcia wyzwania i wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, już za rok.

Szkolnym koordynatorem i opiekunem konkursu była pani Beata Żurawska.