Etap szkolny X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego Po polsku o historii

Dodał: admin 4 października 2022 11:38

29 września 2022 odbył się w naszej szkole 1. etap jubileuszowego X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Jak można przeczytać na stronie internetowej konkursu jest to: „nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego, ale też okazja, by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski (po roku 1918). Jest wreszcie Dyktando szczególną, aktywną formą wspólnych obchodów Święta Niepodległości przez społeczność szkolną”.

Etap szkolny X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku  o historii”

Szkolnym koordynatorem – już po raz kolejny – jest p. Maria Ciężobka. 11 uczniów naszej szkoły zmierzyć się musiało z trudnym tekstem poświęconym polskim kolejarzom, których ciężka praca przyczyniła się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Mamy nadzieję, że 26 października nasi najlepsi uczestnicy pojadą na etap wojewódzki do Krakowa, czego gorąco im życzymy.

Anna Sokołowska

Foto: Anna Sokołowska