Wiosenne Krwiodawstwo w Goszczyńskim

Dodał: admin 23 marca 2023 19:00

W pierwszych dniach marca w naszej szkole odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem: „Młoda krew ratuje życie". Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oddział w Nowym Targu oraz Klub HDK Kropla w Nowym Targu przygotowali w sali 07 stanowiska do oddawania krwi.

W akcji udział wzięli uczniowie klas czwartych: 4a, 4b, 4c, 4d, 4e, 4f, 4g, 4h oraz kilkoro uczniów klas trzecich, którzy ukończyli 18 lat. Spośród osób, które zgłosiły się do rejestracji (32), ostatecznie oddało krew 19 uczniów.

Wiosenne Krwiodawstwo w Goszczyńskim

Za ten najpiękniejszy gest humanitarny – oddawania krwi, która ratuje życie niejednemu człowiekowi – należą się dawcom serdeczne podziękowania. Może właśnie ich krew przywróci komuś zdrowie lub uratuje czyjeś życie.