KACPER BŁACHUT LAUREATEM VI EDYCJI JAGIELLOŃSKIEGO TURNIEJU MATEMATYCZNEGO

Dodał: admin 18 kwietnia 2023 19:04

Dumni z obecności Kacpra wśród uczniów naszej szkoły i jego spektakularnych matematycznych sukcesów pragniemy poinformować, że do długiej listy swoich osiągnięć może dopisać tytuł Laureata VI edycji Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego.

Jagielloński Turniej Matematyczny to ogólnopolski konkurs organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego pierwsza edycja odbyła się w roku szkolnym 2017/18.

Kacper Błachut

Turniej podzielony jest na trzy etapy: dwa elektroniczne i jeden stacjonarny. W pierwszym każdy uczeń mierzył się z zadaniami na stronie internetowej. Najlepsi – wśród nich Kacper – zostali zakwalifikowani do drugiego etapu, w którym mieli kilka godzin na rozwiązanie prostszych zadań. Osoby z najlepszym wynikiem zostały zaproszone do Krakowa, gdzie na początku marca odbył się dwudniowy finał. Pierwszego dnia finaliści rozwiązali dwa testy, które wyłoniły zwycięzców, a drugiego mieli okazję poznać współuczestników podczas rozrywkowych mini-zawodów matematycznych.

Kacprowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ucznia nieustannie wspiera mgr Joanna Trybuła.