Matematyczny sukces

Dodał: admin 28 maja 2023 14:00

Z wielką dumą i satysfakcją pragniemy poinformować o kolejnych spektakularnych sukcesach naszych uczniów w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MATEMATIX, który odbył się 20 kwietnia 2023 r. Wzięło w niej udział ponad 2600 uczestników z całej Polski, wśród których wyłoniono 50 laureatów. Nasza szkołę reprezentowało 37 uczniów, a wyróżnienie uzyskało 16 osób. Matematyczny sukces

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

1. Kacper Błachut kl.3A – opiekun mgr Joanna Trybuła
  2. Jagoda Tęcza kl.2E – opiekun mgr Karolina Sołtys
  3. Jakub Skalany kl.2A – opiekun mgr Joanna Trybuła
  4. Michał Macioł kl. 1A – opiekun mgr Joanna Trybuła

1. Antoni Krążek kl. 1C – opiekun mgr Karolina Sołtys

III miejsce w kraju i w województwie w swoich kategoriach wiekowych zajęli odpowiednio:

1. Norbert Obertał kl. 1C – opiekun mgr Karolina Sołtys

Osoby te otrzymały nagrody rzeczowe o wartości 300 zł – bon upominkowy do księgarni Gandalf.com.pl

Bardzo dobre wyniki w konkursie otrzymały następujące osoby:

1. Michał Ćwiertnia kl. 2A – opiekun mgr Joanna Trybuła

2. Kajetan Kowalczyk kl. 2A – opiekun mgr Joanna Trybuła

Dobre wyniki w konkursie otrzymały następujące osoby:

1. Maja Starostka kl. 3E – opiekun mgr Maria Kopeć

2. Jakub Bafia kl. 3C – opiekun mgr Maria Kopeć

3. Szymon Haładyna kl. 3C – opiekun mgr Maria Kopeć

4. Magdalena Bachleda-Żarska kl. 2C – opiekun mgr Maria Kopeć

5. Tomasz Faltyn kl. 2C – opiekun mgr Maria Kopeć

6. Bartosz Kobylarczyk kl. 2A – opiekun mgr Joanna Trybuła

7. Patrycja Olesińska kl. 2G – opiekun mgr Karolina Sołtys

8. Partyk Dyda kl. 1A – opiekun mgr Joanna Trybuła

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu Matematix serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania pasji matematycznych.

Szkolny koordynator konkursu

mgr Joanna Gil