Małopolska liga lekkoatletyczna, comeback Goszczyńskiego

Dodał: admin 19 czerwca 2023 19:23

Na stadionie WKS Wawel w Krakowie Małopolski Szkolny Związek Sportowy przeprowadził finałowe zawody Wojewódzkiej Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej 2022/2023. Dla reprezentacji chłopców naszego Liceum był to 23 nieprzerwany występ.

Dziewczęta zajęły czwarte miejsce – 1413 pkt, awansowały o trzy pozycje w stosunku do pierwszego rzutu ligi. Najwyżej oceniony rezultat uzyskały w biegu w sztafetowym 4x100 m, za czas 55.89 zdobyły 87 pkt, wystąpiły w składzie: Alicja Kowalcze, Julia Wesołowska, Gabriela Rychtarczyk, Inga Tworek. Indywidualnie największy wkład wniosła Gabriela Rychtarczyk w biegu na 200 m – 29.59 -74 pkt.

Małopolska liga lekkoatletyczna, comeback Goszczyńskiego

Chłopcy ukończyli imprezę na piątym miejscu, awansowali o jedno w porównaniu do pierwszego rzutu ligi, zgromadzili 1687 pkt. Największy wkład w końcowy rezultat wniosła sztafeta 4x100 m, za czas 47.67 – 101 pkt, wystąpili w składzie Aleksander Watycha, Maciej Wziątek, Igor Zahora, Karol Zahora, indywidualnie Karol Zahora w biegu na 100 m – 11.65 – 103 pkt.

Do końcowych rezultatów ligi zaliczono punkty uzyskane w dwóch rzutach - jesiennym i wiosennym. Uwzględniano dwa najlepsze osiągnięcia w blokach konkurencji: sprint (100, 200, 400 m), biegi średnie (800, 1500 m), skoki (w dal i wzwyż), rzuty (oszczep i kula) oraz 4 pozostałych zawodników.

Składy reprezentacji I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu:

Alicja Kowalcze, Eliza Dudas, Gabriela Rychtarczyk, Inga Tworek, Kinga Niemiec, Ida Latawiec, Julia Kułach, Julia Wesołowska, Olivia Wójcio, Gabriela Górecka, Magdalena Truty, Julia Halczak;

Karol Zahora, Igor Zahora, Aleksander Watycha, Bartłomiej Wypychowski, Konrad Gal, Jakub Sichelski, Dawid Bydłoń, Kacper Słomczyński, Pascal Pytelewski, Kamil Gach, Adam Sakram, Maksymilian Domin, Armand Ujwary. Kierownikiem drużyn była Pani Barbara Wcisło.

Końcowe rezultaty to niewątpliwy sukces Pani Barbary Wcisło. Po czteroletnim regresie spowodowanym covidem reaktywowała wśród młodzieży liceum ducha sportowego, a w szczególności najstarszą ideę sportową znaną ludzkości, jaką jest lekkoatletyka. Było to trudne przedsięwzięcie. Po raz pierwszy w reprezentacji wystąpił tylko jeden tegoroczny absolwent, gdyż pozostali już pracują. Przy Szkole nadal działa UKS „Gimpel” z sekcją lekkoatletyczną. Trener serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia!