8. Bieg po Oddech

Dodał: admin 15 września 2023 20:35

Ponad 700 osób wzięło udział w kolejnej edycji Biegu po Oddech, jaki odbył się w niedzielę 3 września u stóp Giewontu. Zawodnicy mieli do pokonania tradycyjnie trasę liczącą 5 km ze startem i metą na terenie Parku Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem. Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy wraz z zaprojektowaną specjalnie na tę okazję koszulką, a po zakończeniu rywalizacji wyjątkowe medale.

Bieg po Oddech

W tym wyjątkowym wydarzeniu nie zabrakło naszych uczniów i absolwentów zarówno w roli biegających jak i wolontariuszy. Pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zawodów sportowych dostarczyła wiele radości i satysfakcji naszej młodzieży. Każdy, kto dobiegł do mety, mógł poczuć się zwycięzcą, gdyż w ten sposób wspierał chorych na mukowiscydozę.

Organizatorem Biegu po Oddech było Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oddział w Rabce-Zdrój. Warto dodać, że wśród biegaczy pojawiła się także Justyna Kowalczyk-Tekieli, która od lat jest ambasadorem PTWM, wspierając Bieg po Oddech i różnego rodzaju projekty.

Dziękujemy naszym absolwentom i uczniom za zaangażowanie i uczestnictwo w tym dobroczynnym i sportowym przedsięwzięciu oraz szkolnemu koordynatorowi panu Wojciechowi Grzybkowi za motywację i zachęcanie do pomagania innym przez tego rodzaju wydarzenia.