Gabriela Rychtarczyk medalistką mistrzostw województwa

Dodał: admin 27 października 2023 15:51

Na stadionie TOS i R w Tarnowie Małopolski Szkolny Związek Sportowy przeprowadził wojewódzką licealiadę w lekkoatletyce. Uprawnionymi do udziału byli medaliści zawodów na szczeblu powiatu i zwycięskie sztafety w kategorii wiekowej 2008 i młodsi. Zgodnie z nowym regulaminem mogli startować tylko w jednej konkurencji i w sztafecie. Efektem tego postanowienia był udział w zawodach większej ilości młodzieży i usprawnienie płynności przebiegu imprezy.

Gabriela Rychtarczyk medalistką mistrzostw województwa

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Gabriela Rychtarczyk zdobyła brązowy medal w biegu na 200m. Po raz czwarty w tym roku poprawiła życiowy rekord, po raz pierwszy pokonała barierę 29 sekund – 28.94! W każdym, z pięciu w tym sezonie, kolejnym starcie uzyskiwała lepszy rezultat: 29.87, 29.83, 29.57, 29.30, 28.94! Piękny bieg zrobił duże wrażenie na fachowcach i widowni złożonej głównie z zawodników i opiekunów. Szkoda, że nie została rozstawiona w najlepszej serii, rezultat mógł być znacznie poprawiony. Następna okazja będzie w przyszłym roku.

Tuż za strefą medalową uplasowali się Anna Ligas i Maciej Wziątek. Ania zajęła czwarte miejsce w skoku w dal – 4.26, do brązowego medalu zabrakło 5 cm. Maciek uzyskał w biegu na 100 m rezultat 12.13, zajął czwarte miejsce, od medalu dzieliło go 0,03 sek.

Olivia Pawlik, wicemistrzyni powiatu, zajęła siódme miejsce w skoku w dal – 4.11. Mistrz powiatu na 200 m Aleksander Watycha uzyskał rezultat 25.83 co pozwoliło na zajęcie ósmego miejsca. Uczestnicy konkursów w skoku w dal mieli cztery próby, a startujących w biegach sprinterskich sklasyfikowano na podstawie rezultatów uzyskanych w seriach.

Kierownikiem ekipy I Liceum Ogólnokształcącego był pan Maciej Stopka Studencki.