Dzień Patrona - spektakl ''Poskromienie złośnicy''

Dodał: admin 13 listopada 2023 20:39

W Dniu Patrona naszej szkoły odbyły się również ostatnie pokazy przedstawienia "Poskromienie złośnicy". Tym razem nasz szkolny zespół teatralny - Teatr pod Zabytkowym Wieszakiem zaprezentował sztukę Williama Shakespeare’a „Poskromienie złośnicy”. Przewrotny utwór o dominacji mężczyzn nad kobietami, przewrotnie obsadzony, bo kobiety zamieniły się rolami z mężczyznami, z przewrotną fabułą, w której niemal każdy udaje kogoś innego, niesie jedno proste przesłanie – miłość nie upór najpewniej zwycięża!

Poskromienie złośnicy

Przedstawienie cieszyło się dużym powodzeniem, bawiło publiczność i zostało bardzo dobrze przyjęte, co sprawiło nam ogromnie dużo radości. Za brawa i wszystkie miłe komentarze bardzo dziękujemy! Zarejestrowany spektakl będzie dostępny wkrótce na kanale GOSZCZtube.

W spektaklu udział wzięli:

Bianka – Jan Kanty Rogowski oraz Krzysztof Stanek

Katarzyna – Mateusz Misarko

Baptista – Paulina Hajnos Gremio – Urszula Mikołajczyk Petruchio – Zofia Sięka Hortensjo, rzekomy Licjo – Anna Różana Lucencjo, rzekomy Cambio – Joanna Kram

Tranio,  rzekomy Lucencjo – Hanna Węgrzyn

Grumio - Weronika Marek Vincencjo - Katarzyna Domalik Bakalarz, rzekomy Vincencjo - Amelia Polak Klementyna – Klemens Galica

Wdowa – Stanisław Ścisłowicz Nataniel – Wiktoria Dorula Józef - Kamila Bohaczyk Krawiec - Kinga Niemiec

Sufler - Lifesaver Bogumiła Sięka

Świetną oprawę muzyczną spektakl zawdzięczał Marii Hornik, Jakubowi Bednarczykowi i Kindze Niemiec (brawurowo wykonującej utwór Kayah "Supermenka"), którym należą się szczególne brawa. Spektakl wyreżyserowała p. Hanna Sięka.