Jubileuszowa X edycja Mikołajki dla Mukoludków!!!

Dodał: admin 6 grudnia 2023 19:04

W sobotę 2 grudnia w sklepach i marketach na terenie Nowego Targu odbyła się zbiórka produktów spożywczych oraz wolnych datków w ramach ogólnopolskiej akcji „Mikołajki dla Mukoludków”. Pomoc skierowana jest dla dzieci chorych na mukowiscydozę. Organizatorem akcji jest Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oddział w Rabce. W przeprowadzeniu całego wydarzenia byli zaangażowani nauczyciele I LO : p. Magdalena Smreczyńska, p. Jagna Dziedzic, p. Gabriela Głodziak, ks. Michał Dziedzic i p. Wojciech Grzybek, a także zaproszeni przez Szkolny Wolontariat Młodzieżowy harcerze z Ósmej Nowotarskiej Drużyny Harcerek „Górski Potok”.

Mukoludki

Wspólnie zebrane przez wolontariuszy artykuły spożywcze oraz środki finansowe zostaną przeznaczone na przygotowanie paczek i podarunków dla podopiecznych PTWM.