Przedświąteczny czas prezentów

Dodał: admin 20 grudnia 2023 18:20

W przedświątecznym zabieganiu uczniowie klas I f, 1h, II b, II c, III b, III e, IIIf wraz z wychowawcami – z panią prof. Dorotą Figurą, Joanną Jasicą, Joanną Wagner-Podlipni, Anną Róg, z panem prof. Grzegorzem Słowikiem, zorganizowali paczki dla chorych dzieci z Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. Każdy z podopiecznych dostał prezent, o który prosił w liście do św. Mikołaja. Oprócz zabawek znalazły się rzeczy potrzebne do codziennej pielęgnacji i opieki.

W tym samym czasie nasi licealiści z klasy 1a z prof. Beatą Bibro, 2a z prof. Magdaleną Smreczyńską, 2e z prof. Dorotą Adamczyk, 2h z prof. Anną Sokołowską, 2i z prof. Dorotą Molewicz, spełniali marzenia najmłodszych podopiecznych z Fundacji im. Adama Worwy. Każde dziecko otrzymało upragniony prezent – mamy nadzieję, że sprawił im on ogromną radość.

Czas prezentów

Wielką dobrocią wykazała się także klasa 1e z wychowawczynią panią prof. Beatą Żurawską, która wraz z uczniami zrobiła paczkę dla naszego absolwenta Pawła Bały, który od kilkunastu lat zmaga się z nieuleczalną chorobą SLA.

Bardzo dziękujemy wszystkim klasom i ich wychowawcom za zaangażowanie i ogromne serce. Inicjatorami mikołajkowo-świątecznych akcji był Szkolny Wolontariat Młodzieżowy działający w naszym liceum wraz opiekunami - ks. Michałem Dziedzicem i panem Wojciechem Grzybkiem.