Paczka dla Kombatanta 2023

Dodał: admin 5 stycznia 2024 17:34

Po raz ósmy w naszej szkole odbyła się zbiórka na rzecz polskiego kombatanta na Kresach Wschodnich. W każdej przygotowanej paczce znajdowały się długoterminowe produkty chemiczne i spożywcze oraz kartki świąteczne z życzeniami. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zebrali i przygotowali 14 takich podarunków!

Paczka dla Kombatanta 2023

Organizatorem Ogólnopolskiej Akcji Świątecznej „RODACY BOHATEROM” jest Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN – „Najważniejszym celem całego projektu jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, pozostali po wojnie za wschodnią granicą. Do dziś jednak dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych.”

Dlatego też zaangażowanie nas – Polaków jest nieocenioną pomocą dla tych, którzy oddali swoją młodość, abyśmy żyli w wolnym kraju. Udział w takich akcjach na pewno rozwija, kształtuje i uczy młodzież patriotyzmu, szacunku i wrażliwości, obdarowanym zaś pozwala radośniej i lepiej spędzić święta.

Dziękujemy za udział w akcji całemu Gronu Pedagogicznemu oraz klasom: 2d z wychowawcą panią prof. E. Komperdą, 2g z wychowawcą panią prof. A. Borkowską, 3c z wychowawcą panią prof. M. Kopeć, 4a z wychowawcą panią prof. Z. Łukasz, 4d z wychowawcą panią prof. K. Sikorą, 4f z wychowawcą panią prof. R. Przybyłą.

Koordynatorami akcji byli ks. Michał Dziedzic oraz p. Wojciech Grzybek.