Nasi uczniowie w etapie okręgowym z fizyki „O Diamentowy Indeks AGH”

Dodał: admin 12 stycznia 2024 19:45

Dumni z osiągnięć naszych uczniów pragniemy poinformować, że do etapu okręgowego XVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z fizyki zakwalifikowali się: Filip Kubiak z klasy 2A, Patrycja Grzesiak z klasy 3A, Jakub Skalany z klasy 3 A i Bartłomiej Wicher z klasy 3A.

Podstawowym celem Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH jest pogłębienie wiedzy uczestników z zakresu matematyki, fizyki, chemii, geografii z elementami geologii i informatyki oraz rozwijanie umiejętności i zamiłowania do nauk technicznych. Uczestnictwo w Olimpiadzie pozwala uczniom poszerzać horyzonty i zgłębiać tajemnice naukowe.

Jednym z najważniejszych aspektów Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH jest wykrywanie ukrytych talentów. Dzięki tej inicjatywie młodzi ludzie mają okazję wykazać się nie tylko wiedzą, ale także zdolnościami analitycznymi, umiejętnością rozwiązywania problemów i kreatywnym myśleniem. Udział w Olimpiadzie to szansa na odkrycie i ukierunkowanie swoich pasji w kierunkach naukowych, które mogą okazać się kluczowe dla ich przyszłej kariery.

Ogólnopolska Olimpiada “O Diamentowy Indeks AGH” jest trójstopniową olimpiadą przedmiotową:

I stopień – etap szkolny - to sprawdziany wiedzy i umiejętności rozwiązywane indywidualnie w miejscu zamieszkania ucznia. Uczestnicy rozwiązują samodzielnie zadania, przy czym mogą zwracać się do innych osób, w celu wyjaśnienia wątpliwości i korzystać z dowolnie przez siebie wybranych pomocy naukowych.

II stopień – etap okręgowy - to sprawdziany wiedzy i umiejętności przeprowadzane w formie egzaminu elektronicznego lub w formie papierowej w wybranych szkołach ponadpodstawowych.

III stopień – etap centralny - organizowany w siedzibie AGH, tutaj spotkają się najlepsi z najlepszych, aby walczyć o tytuł laureata rozwiązując zadania w formie egzaminu elektronicznego lub w formie papierowej.

Serdecznie gratulujemy Uczniom, ich Rodzicom i Pani Beacie Bibro, pod której czujnym okiem pracowali uczniowie.