Ciacho dla Marysi z Bańskiej Niżnej

Dodał: admin 9 lutego 2024 16:21

Szkolny Wolontariat Młodzieżowy w dniach 6-7 lutego zorganizował na terenie naszej szkoły akcję „Ciacho dla Marysi”. Przez dwa dni każdy mógł spróbować różnych słodkości przygotowanych przez uczniów oraz rodziców. Do wydarzenia przyłączyła się również nowotarska firma: P.H. Pakfol z Nowego Targu, która przekazała naczynia jednorazowe, pojemniki, serwetki, łyżeczki i widelczyki. Społeczność Goszczyńskiego wykazała się wielką empatią i dobrocią. Zebraliśmy: 3, 708 zł i 29 gr!

Ciacho

Marysia ma 7 lati cierpi na zwyrodnienie barwnikowe siatkówki. To ciężka, nieodwracalna i bardzo szybko postępująca choroba. Zazwyczaj prowadzi ona do całkowitej ślepoty. Chorobę można zatrzymać poprzez terapię genową! Niestety, nie jest ona refundowana, a jej koszt wynosi ponad 3 miliony złotych.

Dziękujemy Szkolnemu Wolontariatowi Młodzieżowemu i opiekunom – ks. Michałowi Dziedzicowi i p. Wojciechowi Grzybkowi za zorganizowanie całej akcji, tym, którzy przygotowali i przynieśli wszelkie słodkości oraz tym, którzy konsumowali wypieki, nie licząc kalorii