FIZYCZNE SUKCESY FILIPA KUBIAKA Z KL. II A

Dodał: admin 6 marca 2024 09:37

Dumni z fizycznych osiągnięć i sukcesów Filipa Kubiaka ucznia klasy IIA pragniemy poinformować, że uczeń zakwalifikował się do etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego i Fizycznego „ Wygraj Indeks” z fizyki organizowanego przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

Filip Kubiak

Filip reprezentował naszą szkołę w konkursie o „Złoty Indeks Politechniki Śląskiej z fizyki”, gdzie również dotarł do etapu centralnego. Kolejnym sukcesem Filipa jest zakwalifikowanie się do etapu centralnego 17. edycji o „Diamentowy Indeks AGH” z fizyki. Celem konkursów jest rozwijanie zainteresowań młodzieży wiedzą z wybranych obszarów i dziedzin, propagowanie postawy samodzielności i odpowiedzialności za własny rozwój, a także promowanie szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych. Nagrody w konkursach to miejsca na wybrane kierunki studiów stacjonarnych na danych uczelniach.Filipowi i jego rodzicom gratulujemy i czekamy na kolejne osiągnięcia w dziedzinie fizyki. Uczeń na co dzień pracuje pod opieką Pani Beaty Bibro.