Wiosenne krwiodawstwo

Dodał: admin 17 marca 2024 19:16

W dniu 8 marca do naszego liceum zawitała akcja krwiodawstwa, która skierowana była głównie do uczniów klas maturalnych. Pobór krwi przeprowadziła ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie- Oddział Terenowy Nowy Targ. W trakcie trwania akcji zarejestrowanych zostało 41 uczniów z czego 26 osób mogło oddać 11,700 litrów tego najcenniejszego leku.

Wiosenne krwiodawstwo

Decyzja o byciu dawcą krwi to początek drogi do zyskania ogromnej satysfakcji, wypływającej ze świadomości, że być może ta krew uratuje życie innego człowieka. Tym bardziej cieszy fakt, że młodzież naszej szkoły tak chętnie i tak licznie bierze udział w tym szczytnym przedsięwzięciu. Cieszymy się, że świadomość młodzieży w tym zakresie jest tak duża i tak chętnie dzieli się ona tym cennym darem z potrzebującymi. Krew zawsze była, jest i będzie potrzebna. Nie sposób zastąpić jej czymkolwiek.

Serdecznie dziękujemy za dar serca, za każdą oddaną kroplę krwi. Gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach.