Sukces matematyczny naszych uczniów

Dodał: admin 26 kwietnia 2024 19:55

W marcu nasza szkoła wzięła udział w Międzyszkolnych Zawodach Matematycznych, organizowanych przez Liceum Ogólnokształcące im. Oswalda Balzera w Zakopanem oraz Wydział Edukacji Starostwa Tatrzańskiego. Konkurs jest organizowany na czterech poziomach i w dwóch zakresach (dla uczniów realizujących matematykę w zakresie podstawowym i rozszerzonym).

Nasi uczniowie zajęli następujące lokaty:

Adam Wrocławiak (kl. 1a) - miejsce II zakres rozszerzony poziom 1

Michał Macioł (kl. 2a) - miejsce I zakres rozszerzony poziom 2

Franciszek Bartoszko (kl. 2c) - miejsce II zakres rozszerzony poziom 2

Jagoda Tęcza (kl. 3e) - miejsce I zakres rozszerzony poziom 3

Kajetan Kowalczyk (kl. 3a) - miejsce II zakres rozszerzony poziom 3

Michał Ćwiertnia (kl. 3a) - miejsce III zakres rozszerzony poziom 3

Jakub Bafia (kl. 4c) - miejsce II zakres rozszerzony poziom 4.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 22 kwietnia w Zakopanem. Uczniowie mieli również okazję wysłuchać wykładu przygotowanego przez studentkę Uniwersytetu Jagiellońskiego na temat Kryptologii.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, w szczególności laureatom. Pragniemy również podziękować naszym nauczycielom matematyki, za codzienny trud wkładany w nauczanie, za pracę w komisji konkursowej oraz za opiekę nad uczniami w czasie zawodów i rozdania nagród.