Lekcja na Uniwersytecie Jagiellońskim

Dodał: admin 1 czerwca 2015 20:01

Uczniowie klasy IIh o profilu biologiczno-chemicznym 25 maja wzięli udział w zajęciach na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zajęcia prowadzone przez Panią dr Annę Michalik, dotyczące budowy anatomiczno-morfologicznej owadów, odbyły się w Zakładzie Biologii Rozwoju i Morfologii Bezkręgowców Instytutu Zoologii.

Podczas zajęć uczniowie naszej szkoły zapoznali się z systematyką stawonogów oraz krótką teorią dotyczącą budowy owadów. W części praktycznej zajęć, młodzież samodzielnie wykonywała obserwacji oraz przeprowadziła sekcję świerszcza. Uczniowie byli pod wrażeniem poziomu oraz wartości merytorycznej zajęć, co z pewnością będzie zachętą do dalszego pogłębiania wiedzy biologicznej. Poczuli oni także częściowo klimat towarzyszącym studiom na uniwersytecie.

Pragniemy podziękować Pani prof. dr hab. Teresie Szklarzewicz za zaproszenie naszej szkoły, oraz Pani dr Annie Michalik za bardzo ciekawe przeprowadzenie zajęć.

Opiekunem uczniów był nauczyciel biologii dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=85