Wymiana polsko-szwajcarska w Goszczyńskim

Dodał: admin 11 kwietnia 2016 08:33

W dniach 11-19 marca gościła w Naszej Szkole grupa młodzieży ze szwajcarskiego Fryburga

Jest to już kolejny raz kiedy uczniowie mieli okazję do spotkania się w międzynarodowym gronie i wymiany doświadczeń szkolnych. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim okazja do sprawdzenia i rozwinięcia swoich umiejętności językowych. Dzięki temu, że szwajcarscy uczniowie niejednokrotnie znają zarówno język angielski jak i francuski oraz niemiecki, polscy partnerzy mogli poćwiczyć w praktyce każdy z tych trzech języków. Dla grupy szwajcarskiej natomiast była to sposobność aby poznać kulturę Podhala, mieli oni szansę obejrzenia występu zespołu góralskiego Mali Śwarni. Ponadto wzięli udział w grze terenowej w Nowym Targu, w trakcie której nasi uczniowie zaprezentowali im najważniejsze miejsca i informacje dotyczące miasta. Polscy uczniowie wykazali się umiejętnością przygotowania specjalnych tras zwiedzania, przygotowali quizy dotyczące znajomości historii i geografii miasta oraz w ciekawy sposób przedstawili swoim partnerom informacje dotyczące swojej szkoły. Była to dla nich bardzo dobra sposobność, aby spojrzeć na swoje miasto oraz region poprzez pryzmat atrakcyjności dla turystów. Tradycyjnie już Szwajcarzy odwiedzili Zakopane, Oświęcim, Wieliczkę oraz Kraków. Brali też udział w zajęciach lekcyjnych swoich partnerów. Cytując jednego z naszych uczniów: „Cieszę się, że miałem okazję do wzięcia udziału w wymianie. Teraz wiem, że najlepszym sposobem na sprawdzenie swoich umiejętności językowych jest bezpośredni kontakt z osobą, która zna język obcy od podszewki. Ponadto, miałem okazję do wymiany doświadczeń szkolnych.” Kolejnym etapem wymiany będzie wyjazd polskiej grupy do Fryburga w maju. Tym razem to polscy uczniowie będą mieli okazję do wzięcia udziału w lekcjach w szkole swoich partnerów oraz poznania atrakcji turystycznych Fryburga i okolic. Tegoroczną wymianą opiekują się mgr E. Komperda oraz mgr D. Molewicz.

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=173