Wymiany ze Szwajcarią ciąg dalszy

Dodał: admin 15 czerwca 2016 20:06

Już po raz dwunasty nasi uczniowie odwiedzili szwajcarski Fryburg.

Była to druga część wymiany, w marcu tego roku to uczniowie z College de Gambach odkrywali Polskę. Ma ona ma na celu szlifowanie umiejętności językowych jak i wymianę doświadczeń szkolnych. Pobyt w Szwajcarii obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Przede wszystkim, uczestnicy mieli okazję do wzięcia udziału w zajęciach szkolnych. Jednym z najbardziej atrakcyjnych zajęć były lekcje języka angielskiego z nauczycielką z Anglii. Była to również oryginalna forma zwiedzania budynku College de Gambach, ponieważ zadaniem uczniów było odnalezienie wskazówek, znajdujących się w różnych miejscach szkoły. Co więcej, w trakcie zajęć polscy uczniowie pracowali ze swoimi szwajcarskimi partnerami, i była to dla nich idealna szansa na porównanie swoich umiejętności. Oprócz pobytu w szkole, program obejmował historyczne zwiedzanie miasta (w pamięci Polaków zapisało się ono jako niezapomniany trening po przejściu niezliczonej ilości schodów) oraz punkt najważniejszy, wizytę w fabryce czekolady połączoną z degustacją i zakupowym szaleństwem, po których każdy miał szansę na zwiedzenie zamku Gruyères. Kolejny punkt programu to wycieczka do Papilioramy i możliwość zaobserwowania życia zwłaszcza motyli ale też innych zwierząt. Podczas ostatniego dnia uczniowie odkrywali tajemnice szwajcarskiej stolicy, Berna. Podsumowując, wymiana upłynęła pod znakiem odkryć kulinarnych (wszelkie postacie sera i czekolady) i edukacyjnych, co miejmy nadzieję, zapisze się pozytywnie w pamięci naszych uczniów.

Opiekunami wymiany były panie Dorota Molewicz oraz Ewa Komperda.

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=201