Popieram krwiodawstwo – oddaję krew!

Dodał: admin 15 marca 2017 19:26

Wraz z nadchodzącą wiosną do Naszej Szkoły zawitała Akcja Krwiodawstwa. Plakaty z napisami: Oddaje Krew!, Kropla Życia!, Nie Bądź żyła - oddaj krew! zwracały uwagę na potrzebę przekazywania tego cennego daru.

Kolejnym wydarzeniem był wykład: Podziel się krwią i szpikiem, przeprowadzony przez Panią Beatę Stryjakiewicz z RCKiK Kraków oraz Pana Mateusza Kapołkę z Klubu Honorowych Dawców Krwi i sympatyków przy IPA Polska Region Nowy Targ. W interesujący sposób udzielili informacji o warunkach jakie powinien spełnić każdy krwiodawca, odpowiedzieli także na pytania uczniów dotyczące zagrożeń po zabiegach.

Finałem całej kampanii było oddawanie krwi przez uczniów przeprowadzone przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie – Oddział Terenowy Nowy Targ. Do oddania Krwi zarejestrowało się aż 58 osób, z czego oddało ją 46!

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w akcji oddawania krwi!

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=276