Nie Jesteś na sprzedaż

Dodał: admin 5 kwietnia 2017 18:35

W ramach działań profilaktycznych wyznaczonych przez Szkolny Program Profilaktyki uczniowie klas trzecich wzięli udział w prelekcji której tematem był handel ludźmi.

Spotkanie prowadził pan chorąży Zbigniew Krzysztofek z Placówki Straży Granicznej w Zakopanem. Na zetknięcie się z grupami przestępczymi trudniącymi się handlem ludżmi narażone są szczególnie osoby planujące wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. Pan chorąży udzielił młodzieży wskazówek, jak przygotować się do tego typu wyjazdów oraz co zrobić, by nie stać się ofiarą handlu ludźmi. Dowiedzieliśmy się również, gdzie szukać potrzebnej pomocy. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali broszurki edukacyjne w formie komiksu o tej tematyce.

Panu chorążemu Zbigniewowi Krzysztofkowi serdecznie dziękujemy za przeprowadzone zajęcia. Liczymy jednocześnie na dalszą współpracę oraz pomoc w realizacji działań profilaktycznych w naszej szkole.

zdjęcia: http://goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=285