Małopolska Licealiada w Drużynowych Biegach Przełajowych

Dodał: admin 25 maja 2017 12:28

Złoto i brąz dla Goszczyńskiego!

Trwa piękna passa naszych lekkoatletek specjalizujących się w biegach przełajowych. W poprzednim roku zostały Mistrzyniami Województwa w sztafetowych biegach przełajowych 10x1000 m, zajęły ósme miejsce w Ogólnopolskim Finale Biegów Przełajowych 8x800 m, który odbył się w Łodzi.

W roku szkolnym 2016/2017 przyszedł czas na kolejne sukcesy. W Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych zajęły czwarte miejsce. Ale hitem tegorocznych finałów wojewódzkich jest zwycięstwo w drużynowych biegach przełajowych na dystansie 1200 metrów! Wśród 11 reprezentacji powiatów, startujących na terenach należących do lotniska w Nowym Targu, szóstka wspaniałych dziewcząt – 4.(4.) Aleksandra Misiura, 8.(9). Joanna Rypel, 12.(14.) Klaudia Lipkowska, 14.(16.) Małgorzata Łopata, 18.(20.) Weronika Florek, 20.(22.) Weronika Słota - nie dała szans rywalkom. Uczennice „Goszcza” zebrały 76 punktów (!), drugie w kolejności dziewczęta z Liceum Ogólnokształcącego w Wieliczce 187 pkt, a trzecie uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach 198 pkt!

Wspaniale spisali się również chłopcy. Stanęli na trzecim stopniu podium. Powtórzyli najlepszy rezultat, uzyskany w roku 2001, kiedy to na Krakowskich Błoniach również wywalczyli brązowe medale. Wystąpili w składzie: 7.(11.) Bartłomiej Chowaniec, 8.(12.) Błażej Knutelski, 10.(14.) Marcin Bigos, 18.(23.) Kamil Gorlicki, 49.(56.) Szymon Waliczek, 52.(59.) Kamil Jaworski, (w nawiasach podano kolejność w klasyfikacji indywidualnej). Mistrzami Województwa zostali uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu – 52 pkt, drugie miejsce zajęli zawodnicy Zespołu Szkół Łączności w Krakowie – 88 pkt, trzecie reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu – 144 pkt.

GRATULUJEMY!!!

Komunikaty z zawodów i więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=307