„Opatrunek na Ratunek”

Dodał: admin 21 grudnia 2017 15:43

W miesiącach: listopad i grudzień na terenie naszej szkoły trwała ogólnopolska akcja „Opatrunek na Ratunek”, gdzie zbierane  były różnego rodzaju materiały opatrunkowe. Głównym organizatorem akcji była Fundacja Humanitarna  Redemptoris  Missio w Poznaniu. Od kilku lat wspierają misjonarzy w krajach na kontynencie Afrykańskim, którzy pomagają mieszkańcom tamtych terenów którzy doświadczają biedy i różnych chorób. Wszystkie opatrunki trafią do szpitali znajdujących się na Czarnym Lądzie.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji: całym klasom: (3b, 3e, 2f, 2g, 1f) i indywidualnym uczniom i nauczycielom!!!

Zebraliśmy:

Kompresy- 313 szt. Rękawiczki jednorazowe- 300 szt. Gazy- 454 szt. Igły- 320 szt. Strzykawki- 217 szt. Opaska podtrzymująca dziana- 113 szt. Plastry- 12 opakowań Plastry zwinięte - 18 opakowań Opaski uciskowe - 3 szt. Gaziki do dezynfekcji - 100 szt. Woda utleniona - 2 szt.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=374