Ogólnopolski Konkurs Języka Włoskiego

Dodał: admin 15 stycznia 2018 18:00

12.01.2018 w I LO odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu J.Włoskiego.
Organizatorem jest Zakład Italianistyki Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Łódzkiego, a patronat honorowy obejmują Włoskie Instytuty Kultury w Warszawie i Krakowie, Stowarzyszenie Italianistów Polskich oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Akademickich.
Kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski, ale nie mogą w nim brać udziału uczniowie, których choćby jeden rodzic jest Włochem, ani osoby, które mieszkały we Włoszech co najmniej 6 miesięcy.
W tym roku naszym szkolnym zwycięzcą jest Dominik Machaj z kl 2a. Serdecznie gratulujemy!!!

Pierwsza dziesiątka z naszego liceum wygląda następująco:1. Machaj Dominik 2a2. Budziak Martyna 3e3. Gacek Dominika 2a4. Zarębczan Wiktoria 3d5. Walkosz Klaudia 2d6. Bartosz Aleksandra 3d7. Zubek Michał 3e8. Brynkus Dawid 2d9. Warpecha Anna 2e10. Szewczyk Gabriela 3eTym i pozostałym uczestnikom gratulujemy i życzymy satysfakcji z nauki j. włoskiego, a za najlepszych trzymamy kciuki, aby awansowali dalej.Szkolny etap koordynowała mgr Magdalena Smreczyńska