XIV Edycja „Młoda Krew ratuje życie”- III miejsce Goszczyńskiego

Dodał: admin 18 marca 2018 18:39

W Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju odbyła się „Małopolska Gala Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża” .

W trakcie tego wydarzenia miało miejsce między innymi podsumowanie XIV edycji ,, Młoda Krew ratuje życie”. Wśród nagrodzonych osób i instytucji znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Szkoła zdobyła III miejsce w kategorii promocja honorowego krwiodawstwa. Jest to kolejne wyróżnienie dla społeczności Goszczyńskiego. W XII edycji zajęliśmy II miejsce wśród wszystkich szkół Małopolski.

Turniej adresowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, pomaturalnych oraz uczelni wyższych. Jego celem jest propagowanie idei honorowego oddawania krwi oraz zebranie jak największej ilości krwi w danej placówce. Akcja „Młoda krew ratuje życie” jest organizowana przez Polski Czerwony Krzyż. Cieszy się ona dużą popularnością wśród uczniów.

zdjęcia: http://www.goszczynski.nowotarski.pl/galeria.php?galeria_id=414