Powiatowa Licealiada w Szachach. Srebro i brąz dla Goszczyńskiego.

Dodał: admin 14 grudnia 2014 18:49

W sali Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu rywalizowali szachiści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Nowotarskiego. Za szachownicami zasiadło dziewięć dziewcząt i 35 chłopców reprezentujących pięć szkół.

Dobrze spisali się nasi zawodnicy- trzy szachistki i sześciu szachistów. Dziewczęta zdobyły srebrny medal w punktacji drużynowej, a indywidualnie, najwyższe, czwarte miejsce zajęła Małgorzata Fiedor. Jako szósta ukończyła turniej Karolina Gucwa, a Karolina Sojda była ósma. Cieszy udany powrót licealistek, po kilkuletniej przerwie, od rozgrywek szachowych.

Chłopcy zajęli trzecie miejsce w punktacji drużynowej. Na piątej pozycji, w klasyfikacji indywidualnej, uplasował się Mateusz Podkanowicz. Dla drużyny punktowali również- 13. Mikołaj Głodziak i 14. Paweł Kolasa.

W tegorocznej edycji Powiatowej Licealiady reprezentowali nas uczniowie klas pierwszych (6) i drugich (3).

Nagrody wręczał Władysław Tylka Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego, w towarzystwie Tadeusza Watychy Dyrektora Powiatowego Centrum Kultury.

Więcej zdjęć można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl.