V Lekcja Muzyki dla Chatki

Dodał: admin 8 kwietnia 2019 15:57

Już piąty raz Szkolny Wolontariat Młodzieżowy zorganizował lekcję muzyki dla wyjątkowych gości z Chatki. W trakcie spotkania, dzieci wraz z opiekunami mogły odbyć muzyczną podróż. Każdy mógł usłyszeć bogactwo dźwięków prezentowane przez naszych uzdolnionych uczniów. Całość została wzbogacona wyjątkowym śpiewem przez laureatki różnych konkursów wokalnych: Julię Majerczyk i Gabrielę Szyszkę. Po zagraniu każdego muzycznego utworu najmłodsi uczestnicy zajęć mogli dowiedzieć się z czego wykonany jest dany instrument, jak się na nim gra. Na scenie pojawiła się również kapela góralska z Harklowej w regionalnych strojach, którą tworzą uczniowie z naszej szkoły. Na zakończenie tego wydarzenia każdy mógł spróbować zagrać na dowolnym instrumencie.

Był to wspaniały czas, kiedy można było zobaczyć radość na twarzach dzieci oraz ich wielkie zainteresowanie. Na pamiątkę otrzymaliśmy pięknego Anioła, który dołączył do kolekcji z poprzednich spotkań muzycznych.