Lekkoatletyczny mecz 6 województw.

Dodał: admin 10 czerwca 2019 10:13

Punkty Kingi Machaj dla Małopolski.

Ponad 500 lekkoatletów z sześciu województw spotkało się na stadionie AWF w Krakowie. Rywalizowano o jak najwyższe miejsca w ramach czwórmeczu lekkoatletycznego w kategorii wiekowej U18. Punkty zdobywali dwaj najwyżej sklasyfikowani zawodnicy, w 28 konkurencjach, z każdego województwa.

W meczu wygrali reprezentanci województwa śląskiego – 302 pkt (289), przed małopolskim - 247 (256), podkarpackim - 243 (287) i świętokrzyskim – 57 (60). W nawiasach ilość punktów zdobytych w roku 2018. Dla województwa punktowała Kinga Machaj uczennica naszej Szkoły, zajęła czwarte miejsce w rzucie oszczepem, uzyskała rezultat 24.61 (5 pkt).

Stałe postępy robią również inni juniorzy młodsi z UKS „Gimpel” Nowy Targ. W swojej kategorii wiekowej, razem z zawodnikami startującymi ponad limit meczowy, zajęli następujące miejsca: 5. Kinga Machaj w rzucie oszczepem, 19. Patrycja Iglar w biegu na 100 metrów (PB – 14.50) i 12. na 200 metrów (PB – 30.40), 10. Bartłomiej Majerczak na 100 metrów i 13. na 200 metrów, 9. Łukasz Domalik w skoku w dal, 11. Szymon Wojdyła w biegu na 400 metrów i 18. na 200 metrów (PB – 27.50), 5. Emilia Biernat na 800 metrów (PB – 2:55.23),

Juniorzy (U20), przygotowujący się do wojewódzkiego finału ligi szkolnej, zajęli w swojej kategorii wiekowej następujące miejsca: 4. Klaudiusz Gut – Borowy w skoku w dal, 5. Oliwia Smolarska w biegu na 800 metrów (PB – 2:40.96), 1. Agata Czaja na 1500 metrów, 5. Paweł Świątkowski na 1500 metrów.

W całej Polsce uczniowie szkół średnich, startując w zawodach klubowych, zakończyli cykl przygotowań do wojewódzkich finałów lig lekkoatletycznych. Suma punktów zdobytych w pierwszym rzucie ligi w jesieni i w drugim wiosennym, jako jedyne kryterium, zadecyduje o ewentualnym zaproszeniu do Krajowego finału szkolnej ligi lekkoatletycznej.

Lekkoatletki i lekkoatleci z UKS „Gimpel”, po pierwszej rundzie zajmują odpowiedni piąte i pierwsze miejsce. Ewentualny, kolejny sukces lekkoatletek i lekkoatletów (w tym roku brali udział w pięciu wojewódzkich finałach) będzie miał decydujący wpływ na miejsce Szkoły w Małopolskim systemie współzawodnictwa sportowego za rok 2019.

W tej części sezonu, przed licealistami są jeszcze dwa starty. 13.06 będą rywalizowali w wojewódzkim finale szkolnej ligi lekkoatletycznej, uzyskany rezultat zadecyduje o miejscu w ogólnopolskim rankingu i ewentualnym starcie w krajowym finale. 22. 06. w ramach Otwartego Pucharu Krakowa w lekkoatletyce (Memoriał Gwiazd Małopolskiej lekkoatletyki) będą walczyli w Drużynowych Mistrzostwach Polski o jak najwyższe miejsca w ligach juniorów i seniorów, podejmą próbę uzyskania minimów na indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów.