Turniej Sylwestrowy w Piłce Siatkowej

Dodał: admin 6 stycznia 2015 19:55

Puchary Dla Absolwentek 2007 i UKS Łopuszna

W sali sportowej I Liceum, UKS „Gimpel” Nowy Targ przeprowadził tradycyjny Turniej Sylwestrowy w Piłce Siatkowej. W zawodach brało udział osiem drużyn, po cztery żeńskie i męskie. W rywalizacji pań uczestniczyły: Absolwentki 2007, Absolwentki 2014, reprezentacje- Zespołu Szkół Ekonomicznych i I Liceum Ogólnokształcącego, a w turnieju panów: grający w czwartej lidze UKS Łopuszna, Mix (trzej absolwenci I LO, absolwent ZSO Nr 2, trzech uczniów I LO), reprezentacje- Zespołu Szkół Ekonomicznych i I Liceum Ogólnokształcącego.

W Turnieju drużyn żeńskich pierwsze miejsce zajęły Absolwentki 2007, pokonały rywalki w stosunku 2:0. Na drugiej pozycji uplasowały się Absolwentki 2014, nieznacznie, dwoma punktami, uległy Absolwentkom 2007. Bardzo wyrównane spotkanie, decydujące o trzecim miejscu, rozegrały drużyny szkolne, tym razem szczęście dopisało reprezentantkom ZSE, wygrały 2:1.

Zawodnicy UKS Łopuszna dali pokaz siatkówki, pokonali wszystkich rywali- bez zagrożenia utraty seta- 2:0. Pozostałe trzy drużyny odniosły po jednym zwycięstwie. O kolejności zadecydował stosunek wygranych do przegranych partii. Najlepszy, 3:2 miała drużyna ZSE i zajęła drugie miejsce (wygrała 2:0 z Mix). Na trzeciej pozycji ukończyli Turniej gospodarze, wygrali z ZSE 2:1 (3:3) , a na czwartej zawodnicy Mix, wygrali 2:1 z I LO (2:3).

Ze względu na świąteczne wyjazdy, w podstawowych składach drużyn szkolnych wystąpili również zawodnicy grający zwykle w drugich szóstkach. Była to świetna okazja do ich sprawdzenia.

Turniej współorganizowali, ze strony Szkoły i Klubu UKS „Gimpel” Nowy Targ, Barbara Wcisło i Piotr Jabłoński nauczyciele wychowania fizycznego oraz działacze Sekcji Sportowej Absolwentów przy UKS „Gimpel” Nowy Targ - Monika Posmyk i Wojciech Mrożek. Opiekunem drużyn ZSE była pani Kinga Bomba. Funkcję sędziego głównego turnieju pań pełnił Hubert Borowski, sekretariat prowadzili Dariusz Bednarczyk i Tomasz Borowicz. Mecze drużyn męskich sędziowali: Piotr Nenko, Łukasz Jurek, Aleksander Apostoł, sekretarz Anna Truta.

Nagrody, puchary i dyplomy, ufundował Piotr Jabłoński prezes UKS „Gimpel” Nowy Targ.

W zawodach uczestniczyły 52 osoby, w tym 24 panie.

Składy drużyn:

Absolwentki 2007 – Karolina Szoblik, Monika Posmyk, Joanna Rymarczyk – Panczakiewicz, Kinga Bomba, Katarzyna Krasińska;

Absolwentki 2014 – Aneta Kojs, Sabina Kojs, Karolina Kula, Edyta Domalik, Sylwia Jurkowska, Ewa Borowicz;

I LO –Anna Truta, Magdalena Waniczek, Aleksandra Wojtaszek, Kojs Alicja, Justyna Jachera, Magdalena Wysoczyńska, Anna Polak;

ZSE – Paulina Kubicz, Magdalena Markowicz, Magdalena Jarząbek, Magdalena Bryjak, Joanna Jaworska, Joanna Kubicz;

UKS Łopuszna – Wojciech Kozdraś, Jacek Bałos, Jakub Maciasz, Piotr Budz, Michał Pietrzak, Przemysław Zagata, Łukasz Jurek;

ZSE – Łukasz Kasiniak, Dawid Smętek, Andrzej Rapacz, Szymon Mach, Damian Bizub, Rafał Miernikowski, Damian Jurzec;

I LO - Hubert Derebas, Hubert Borowski, Marcin Bednarczyk, Dariusz Bednarczyk, Oskar Nowak, Mikołaj Głodziak, Szymon Walczak;

Mix - Piotr Nenko, Grzegorz Gołczyński, Michał Gacek, Szymon Kojs, Wiesław Stanek, Kamil Sięka, Tomasz Borowicz.

Więcej zdjęć i komunikat z zawodów można pobrać na stronie www.uksgimpel.org.pl.