UCZNIOWIE GOSZCZYŃKIEGO AWANSOWALI DO FINAŁU VII JAGIELLOŃSKIEGO TURNIEJU MATEMATYCZNEGO

Dodał: admin 3 stycznia 2024 21:52

Dumni z matematycznych osiągnięć naszych uczniów pragniemy poinformować, że do finałowych rozgrywek VII Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego awansowali obaj nasi połfinaliści, mianowicie Kacper Błachut (kl. 4a) oraz Jakub Skalany (kl. 3a).

jtm

Jagielloński Turniej Matematyczny to ogólnopolski konkurs organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego pierwsza edycja odbyła się w roku szkolnym 2017/18. Turniej podzielony jest na trzy etapy: dwa elektroniczne i jeden stacjonarny. W pierwszym uczniowie rozwiązywali zadania na stronie internetowej. Na ich rozwiązanie mieli miesiąc. Najlepsi – wśród nich Kacper w wynikem 100% oraz Jakub z wynikiem 60% możliwych do zdobycia punktów zostali zakwalifikowani do drugiego etapu, w którym mieli kilka godzin na rozwiązanie prostszych zadań. Osoby z najlepszym wynikiem, wśród nich ponownie Kacper z kolejnym 100-stu procentowym wynikiem i Jakub z 90-cio procentowym wynikiem, otrzymały zaproszenie do Krakowa, gdzie odbędzie się dwudniowy finał. Pierwszego dnia finaliści rozwiążą dwa testy, które wyłonią zwycięzców, a drugiego będą mieli okazję poznać współuczestników podczas rozrywkowych mini-zawodów matematycznych. Począwszy od drugiej edycji Turnieju najlepszym laureatom z klas maturalnych przysługują przywileje rekrutacyjne.

Uczniowie na co dzień pracują pod opieką mgr Joanny Trybuły.

W załączeniu prezentujemy na przykładzie pracy Kacpra zadania, z jakimi musieli zmierzyć się tegoroczni półfinaliści.

Zadania