Geografia w praktyce

Dodał: admin 24 października 2019 11:46

Klasa geograficzna 1G wraz ze swoim wychowawcą p. Piotrem Smosną wyruszyła na szlak w Beskidzie Wyspowym. Wędrówka rozpoczęła się w Rabce Zaryte skąd grupa wyposażona w mapy i kompasy rozpoczęła podejście szlakiem żółtym przez Perć Borkowskiego na Luboń Wielki.

Po drodze nie było łatwo - uczniowie musieli zorientować mapę w terenie i na jej podstawie odnaleźć nazwy otaczających ich szczytów oraz przeliczać skalę i wysokości względne. Idąc w kierunku szczytu mijali rezerwat "Luboń Wielki", gdzie zapoznali się z formami ochrony przyrody w Polsce. Po dotarciu na największe gołoborze w regionie pogłębili wiedzę z zakresu budowy geologicznej i etapów powstania osadów turbidytowych w Beskidach. Wycieczka była bardzo udana, uczniowie chętnie pracowali i z pewnością wiedza wykorzystana w praktyce pozostanie na długo w pamięci.