Rzucanie palenia w Goszczu!

Dodał: admin 26 listopada 2019 14:16

21 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Rzucania Palenia. Młodzież naszej szkoły zebrała się w auli szkoły, gdzie oglądała prezentację na temat szkodliwości palenia papierosów z naciskiem na e- papierosy.

Padły też argumenty przekonujące do rzucenia palenia. Gościliśmy również Panie z sanepidu, z którymi szkoła współpracuje od lat. Panie przeprowadziły osobom chętnym pomiar CO w powietrzu wydychanym za pomocą smokerlyzera, oraz zinterpretowały wyniki. Można było również dzięki narkogoglom i alkogoglom zrobić sobie symulację postrzegania rzeczywistości i zachowań po spożyciu alkoholu lub przyjęciu narkotyków. Zainteresowanie młodzieży było duże a pokusie uległa nawet sama Pani Dyrektor Maria Kopeć. Spotkaniu towarzyszyła wystawa plakatów przygotowanych przez uczniów naszej szkoły oraz ulotki antynikotynowe, a nad całością spotkania czuwała Pani Jagna Dziedzic.

Mamy nadzieję , że te zajęcia skłonią młodzież do refleksji i podejmowania odpowiedzialnych decyzji w życiu.