Młodzież z Goszczyńskiego u Seniorów w Zaskalu

Dodał: admin 3 grudnia 2019 10:37

Od dziesięciu lat Szkolny Wolontariat Młodzieżowy działający przy I Liceum im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu odwiedza systematyczne pensjonariuszy DPS „Smrek” w Zaskalu. Licealiści organizują Turnieje Gier Towarzyskich, wspólne kolędowanie a nawet nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Tym razem młodzi ludzie w ramach Projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia przygotowali odrobinę rozrywki, czyli Kabareton. Ekspresja sztuki polegała na zaprezentowaniu znanych skeczy : „Cela”, „Ciężki krzyż” oraz „Niebo”. Wspólna zabawa rozpoczęła się od wspólnego śpiewu ponadczasowej piosenki Maryli Rodowicz, która zachęciła wszystkich aby „wsiąść do pociągu byle jakiego”. Potem był czas na zabawę, śmiech i dalszy wspólny śpiew. To był czas przede wszystkim poświęcony drugiemu człowiekowi, zakończony słodkim poczęstunkiem, który przygotowali uczniowie.