Świąteczny turniej w piłce siatkowej

Dodał: admin 7 stycznia 2020 11:49

Uczniowie klas pierwszych najlepsi!

 

 

Tradycji stało się zadość.

W sali Naszego Liceum, na sportowym pożegnaniu roku 2019, spotkało się pięć drużyn siatkarskich: panie – Absolwentki Liceum i reprezentacja Liceum, panowie - Absolwenci i dwie reprezentacje I Liceum. Zgodnie z kilkunastoletnim zwyczajem, również w tej edycji, w zespołach absolwentów i licealistów wystąpili przyjaciele z lat szkoły gimnazjalnej i podstawowej.

 

 Świetną formę zaprezentowały Absolwentki, mimo niepełnego składu wygrały z I Liceum 3:0.


Niespodzianką zakończył się turniej panów. Absolwenci występujący w składzie, trzy panie i trzech panów, wygrali z drużyną uczniów klas drugich i trzecich Liceum 2:0. W drugim spotkaniu licealiści, po bardzo wyrównanej grze zakończonej minimalną różnicą punktów, pokonali młodszych kolegów również 2:0.


Do sensacji doszło w trzecim spotkaniu, Absolwentów z uczniami klas pierwszych. Po pasjonującym meczu, w którym młodzi wznieśli się na najwyższy poziom, wygrali z Absolwentami 2:0! Wspaniale spisała się cała drużyna, ale najlepsze wrażenie pozostawili Damian Jankowski i Maciej Wcisło.


Przy równej ilości zwycięstw wszystkich zespołów o końcowej kolejności zadecydowały małe punkty. Po gorączkowych obliczeniach okazało się, że najlepszy bilans mają uczniowie klas pierwszych Liceum, drugie miejsce zajęli Absolwenci, trzecie reprezentacja klas drugich i trzecich.


Drużyny uczestniczące w zawodach wyróżniono pucharami i dyplomami. Najlepszych, Kingę Maciasz i Damiana Jankowskiego uhonorowano statuetkami i dyplomami. Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym.


Organizatorami zawodów byli, Monika Posmyk, Hubert Derebas, Hubert Borowski członkowie komisji sportowej absolwentów przy UKS „Gimpel” oraz Barbara Wcisło nauczycielka w I Liceum Ogólnokształcącym i Piotr Jabłoński prezes UKS „Gimpel” Nowy Targ.


Sędziowali: Piotr Jabłoński, Maciej Wcisło, Hubert Borowski, Piotr Wilczek, Szymon Rusnak, Patrycja Zarzycka, Damian Jankowski,.


Rezultaty spotkań:


Absolwentki : I Liceum – 2:0 (13, 17, 10);


Absolwenci : I LO kl. II + III - 2:0 (21, 15);


I LO kl. II + III : I LO kl. I – 2:0 ( 24, 23);


I LO kl. I : Absolwenci st. – 2:0 (21, 19).


 


Składy:


Absolwentki - Monika Posmyk, Marta Rymarczyk, Karolina Majewska, Kinga Batkiewicz – Pieprzak, Joanna Rymarczyk - Panczakiewicz;


I Liceum – Patrycja Zarzycka, Aleksandra Skubisz, Karolina Tomas, Kinga Maciasz, Natalia Bąk, Anna Wiercioch;


I LO klasy I - Maciej Wcisło, Wojciech Filarecki, Kacper Kwiatkowski, Mikołaj Kowalczyk, Damian Jankowski, Radosław Klocek;


Absolwenci - Anna Sienka, Natalia Kowalczyk, Adrianna Derebas, Hubert Derebas, Hubert Borowski, Hugo Czerwiński;


I LO klasy II+III – Michał Bańka, Arkadiusz Stanisz, Piotr Wilczek, Łukasz Kukla, Karol Stachoń, Jakub Faltyn.