Warsztaty Matematyczne w Instytucie Matematyki UJ

Dodał: admin 26 lutego 2020 12:31

19 lutego najlepsi z najlepszych matematyków naszego Liceum, mieli przyjemność i jak sami mówią – zaszczyt, uczestniczyć w 13-tych warsztatach dla uczniów uzdolnionych matematycznie organizowanych przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Matematycy podczas prelekcji dr Marcina Kulczyckiego poszerzyli swoje horyzonty m.in. w dziedzinie kombinatoryki i zadań o kolorowaniu. Z kolei utalentowany Jakub Węgrecki - laureat LXVIII Olimpiady Matematycznej wprowadził uczniów w tajniki zadań rozwiązywanych metodą dorysowywania równoległoboku.

Warsztaty pozwoliły młodzieży poczuć się jak prawdziwi studenci.

Po warsztatach przyszedł czas na chwilę rozrywki i rozluźnienia. Matematycy zanurzyli się w kulturze oglądając „Mayday II” w teatrze Bagatela. Komedia rozbawiła widzów do łez.

Specjalne podziękowania młodzież kieruje nie tylko do organizatorów wyjazdu – mgr Joanny Trybuły i mgr Joanny Frączek, ale również do Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej, które pokryło koszt transportu.