Bookcrossing w naszej szkole

Dodał: admin 10 marca 2020 07:37

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą podaj dalej. Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku.

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach, po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych.

Uwolnij książki, dziel się z innymi!

Półka bookcrossingowa znajduje się na korytarzu 1 piętra głównego budynku szkoły. Zapraszamy serdecznie wszystkich do włączenia się w ideę bookrossingu i dania książkom drugiego życia.