Warsztaty biblijne przed Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Biblijnej

Dodał: admin 10 marca 2020 07:45

Ponad 100 osób uczestniczyło w warsztatach biblijnych przygotowujących do XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W spotkaniu wzięli udział również nasi uczniowie wraz z katechetą p. mgr Wojciechem Grzybkiem. Uczniowie i opiekunowie z diecezji krakowskiej spotkali się w budynku Akademii Ignatianum w Krakowie, aby wspólnie pochylić się nad tematyką pracy z Pismem Świętym.

Warsztaty poprowadził ks. dr hab. Bogdan Zbroja, biblista, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz p. dr Danuta Piekarz, biblista, wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. W trakcie spotkania z młodymi przekazywali treści zawarte w Księdze Liczb oraz w I Liście do Koryntian. Mówili uczestnikom i towarzyszącym im katechetom, w jaki sposób podejść do prezentowanych fragmentów biblijnych, na czym się skupić, co autor chciał w nich przekazać. Organizowane warsztaty mają na celu przygotowanie młodzieży ze szkół ponadpodstawowych do udziału w XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Organizatorem warsztatów było Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Patronat honorowy nad konkursem objął abp Stanisław Gądecki przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

Na laureatów czekają cenne nagrody, w tym pielgrzymka do Ziemi Świętej, nagrody rzeczowe oraz indeksy na wyższe uczelnie w Polsce, m.in. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, czy Uniwersytet Śląski w Katowicach.