Z głębokim żalem zawiadamiamy...

Dodał: admin 30 marca 2020 11:27

28 marca 2020 roku zmarła Pani mgr Wanda Nowak, wieloletnia nauczycielka wychowania fizycznego I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego

Pani Profesor ukończyła studia magisterskie w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Krakowie. Zaraz po studiach, w 1970 roku, podjęła pracę w Naszej Szkole i pracowała niezmiennie do 2000 roku.

Jako uczennica była zapaloną siatkarką, z sukcesami reprezentowała Klub Sportowy Gorce Nowy Targ i tą młodzieńczą pasją przez wiele lat zarażała swoich podopiecznych. Pracując w Szkolnym Kole, a później Klubie Sportowym „Turbacz”, wkładała dużo wysiłku w szkolenie dziewcząt trenujących w sekcji piłki siatkowej. Współpracowała z trenerami piłki siatkowej w KS „Gorce” pełniąc opiekę wychowawczą nad wieloma zawodniczkami, na tym polu odnosiła wielokrotnie sukcesy. Pani Wanda Nowak w latach siedemdziesiątych pracowała społecznie przy budowie przyszkolnego boiska oraz przy budowie sali gimnastycznej, organizowała przyszkolne lodowiska. Była organizatorem i współorganizatorem zawodów sportowych i różnych uroczystości szkolnych. W zespole metodycznym i w zespole samokształceniowym, któremu przez cały okres pracy przewodniczyła, prowadziła lekcje pokazowe i koleżeńskie. Spełniała się również, jako wychowawca wielu pokoleń uczniów Liceum oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego, otwarta na problemy swoich wychowanków służyła im pomocą.

W 2003 roku, z okazji 50-lecia Szkolnego Związku Sportowego, Pani Profesor Wanda Nowak została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.