naglowek - tlo

Maturzyści 2020 uroczyście ukończyli szkołę

Dodał: admin 12 czerwca 2020 10:29

Nasze Liceum zorganizowało bardzo nietypowe ale mimo wszystko uroczyste - dwudniowe pożegnanie dla Maturzystów, ze względu na zachowanie nadzwyczajnych środków ostrożności. Choć było to nietypowe pożegnanie to jednak wyglądało niesamowicie. 

 

 

Pierwszy raz w bogatej historii szkoły Maturzyści odebrali świadectwa w trakcie matur, w nietypowym miesiącu – czerwcu, choć w towarzystwie kwitnących kasztanów przed głównym budynkiem szkoły.

Wśród 219 Abiturientów, aż 35 ukończyło szkołę z wyróżnieniem, a 10 Maturzystów dzięki olimpiadom zdobyło indeksy na wyższe uczelnie.

 Dyrektor Maria Kopeć życzyła abiturientom, by znaleźli swoją drogę w dorosłym życiu i by prawda, dobro i piękno towarzyszyły im każdego dnia. Nagrody za ukończenie szkoły z wyróżnieniem ufundowało Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej, które wręczyła Prezes Danuta Hajnos, a nagrody za osiągnięcia sportowe, pracę na rzecz szkoły i działalność w wolontariacie ufundowała Rada Rodziców.


Nie zabrakło również uroczystego momentu, w którym delegacja klas drugich, zgodnie z tradycją szkoły odebrała od Maturzystów sztandar szkoły. Młodsi koledzy wraz z Profesor Hanną Sięką, choć nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu, przygotowali również dla Maturzystów pamiątki – własnoręcznie zdobione, spersonalizowane kamienie, bowiem: „Lawina bieg od tego zmienia po jakich toczy się kamieniach” - podążając za Czesławem Miłoszem.


Mamy nadzieję, iż tak jak kamienie głęboko osadzone są w gruncie, młodzi ludzie zdający maturę w tak trudnym okresie będą osadzeni w gruncie: wartości, historii i wiedzy przez co staną się kamieniami dziejów kraju i dziejów świata.


„I, jak zwykł mawiać już ktoś inny,


Możesz, więc wpłyń na bieg lawiny”.

I Liceum Ogólnokształcące
im. Seweryna Goszczyńskiego
Plac Krasińskiego 1
34 - 400 Nowy Targ
Kontakt:
(018)26 629 55
(018)26 638 58
lo@goszczynski.nowytarg.pl
Deklaracja dostępności