Wysokie wyniki uczniów w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

Dodał: admin 20 czerwca 2020 16:40

Kangur Matematyczny jest adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rozgrywany jest w sześciu kategoriach i ma charakter jednorazowego testu. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale też umiejętnością logicznego myślenia, wnioskowania i uogólniania.

Z naszej szkoły liczna grupa uczniów zdolnych, pasjonujących się matematyką wzięła udział w tym konkursie, osiągając wysokie wyniki.

W kategorii Junior wyróżnienia otrzymali:

Olga Chrzanowska – kl. 1A, Sylwia Bulanda, Angelika Oleksiewicz, Aleksandra Rak, Alicja Rak, Marek Dziadkowiec, Wojciech Holla, Jakub Łabuz, Julia Wojeńska, Michael Kubasek – kl. 1C, Eryk Markowicz – kl. 1E, Kacper Biel – kl. 1F, Karolina Młynarczyk, Małgorzata Tokarczyk, Maria Kaczmarczyk – kl. 1H, Zuzanna Magiera – kl. 1Eg.

W kategorii Student wyróżnienia otrzymali:

Damian Bigos, Matylda Grojec, Kacper Duda, Maciej Duda, Patryk Bochniak – kl. 2A, Karol Przybycin, Mateusz Kapera, Andrzej Skraba, Edyta Wesołowska, Krzysztof Kwak, Bartłomiej Haładyna, Mateusz Gandera, Julia Barnaś – kl. 2C, Jan Ciaś – kl. 2D, Dorota Górka – kl. 2G.

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, konkurs Kangur 2020 został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl

Serdecznie gratulujemy!

Szkolnym koordynatorem i opiekunem konkursu była pani mgr Joanna Frączek