Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych 2020 – PODSUMOWANIE

Dodał: admin 27 listopada 2020 13:53

Nasza biblioteka szkolna, jak co roku, włączyła się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych.

To październikowe święto, ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r., obchodzone było przez  jeden dzień, a od 2008 r. – przez cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku pod hasłem „Z książką Ci do twarzy” nasza biblioteka przeprowadziła:

- wystawę sleeveface: „Z książką mi do twarzy”,

- akcję „Przeczytałem/am polecam”, w której wzięli udział nauczyciele i uczniowie Naszej Szkoły

- konkurs online „Znasz ten utwór”, który wygrały Kinga Pierwoła z klasy 3 G oraz Iza Kałafut z klasy 2 Ag.

Gratulujemy!!! Dziękujemy wszystkim za udział w naszych wydarzeniach.