Uczelnie szkołom o finansach z NBP

Dodał: admin 11 grudnia 2020 08:31

Z ekonomią mamy do czynienia w każdej chwili życia społecznego, stąd tak ważne jest upowszechnienie i popularyzowanie zagadnień ekonomicznych.

W ramach projektu: „Uczelnie szkołom o finansach z NBP”, młodzież naszej Szkoły uczestniczyła w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej.Celem projektu było poszerzenie wiedzy i umiejętności praktycznych uczniów wybranych klas II w zakresie rynków finansowych i zarzadzania finansami osobistymi. Główne zagadnienia poruszane w ramach projektu dotyczyły: instytucji wpływających na stabilność ekonomiczną i finansową kraju, oszczędzania, inwestowania oraz bezpieczeństwa w dokonywaniu transakcji w obrocie gotówkowym i bezgotówkowym. Licealiści zostali również zapoznani z ubezpieczeniami, kredytami i pożyczkami w kontekście ryzyka i niepewności na rynku finansowym.