XXV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Dodał: admin 18 marca 2021 14:51

Baner 25 ogólnopolskiego konkursu wiedzy biblijnej

9 Uczniów naszego Liceum wzięło udział w szkolnym etapie jubileuszowej edycji konkursu biblijnego zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” z siedzibą w Warszawie.

Do etapu diecezjalnego awansowali: Joanna Budz – klasa II Dg, Mateusz Radecki – klasa III g oraz Martyna Zembal – klasa Ie.Organizatorzy z „Civitas Christiana” podkreślają, że to nie jest zwykły konkurs, bo dotyczy Bożego Słowa, zaś poszczególne jego etapy są prawdziwymi świętami Biblii. Zakres literatury obejmuje Księgę Ezechiela i Ewangelię wg. Św. Jana. Na specjalnej platformie uczestnicy rozwiązywali test składający się z 45 pytań. Najlepsi mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Czekają na nich również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i cenne upominki rzeczowe.

Koordynatorem konkursu jest mgr Wojciech Grzybek przy wsparciu mgr Iwony Warpechy.

Wszystkim zakwalifikowanym Uczniom życzymy dalszych sukcesów na etapie diecezjalnym i ogólnopolskim!!!