Wycieczka szkolnego koła PTTK

Dodał: admin 17 czerwca 2021 08:34

Wycieczka Szkolnego Koła PTTK, w której uczestniczyli uczniowie głównie z klas geograficznych, tym razem odbyła się w malownicze Pieniny. Opiekunem koła, a zarazem przewodnikiem beskidzkim jest mgr Piotr Smosna, który poprowadził uczestników wyprawy na najwyższy szczyt Masywu Trzech Koron – Okrąglicę. Wycieczka rozpoczęła się w Sromowcach Niżnych, skąd prowadzi szlak żółty przez Wąwóz Szopczański. Młodzież zapoznała się z budowę geologiczną regionu oraz formami ochrony przyrody w Polsce. Wędrując w kierunku Przełęczy Szopka podziw budziły usypiska piargów, które są miejscem występowania unikalnej fauny i flory. W samo południe cel został osiągnięty - przepiękna panorama na Beskid Sądecki, Magurę Spiską, Tatry oraz Gorce.

Szkolne Koło PTTK składa szczególne podziękowanie dla mgr Marii Ciężobki za włączenie się w działalność koła i opiekę podczas wycieczki.

Do zobaczenia na kolejnej wyprawie...